לוגו פרספקטיב

 

פרספקס - תכונות ותקנים

 • עביר יותר לאור מאשר זכוכית- 92% העברה
 • משקל סגולי 1.18 גרם
 • משקלו כמחצית ממשקלה של זכוכית
 • עמיד בשבירה באופן ניכר בהשוואה לזכוכית
 • עמידות בקרינה אולטרה סגולה לאורך שנים
 • מבודד אקוסטי מצוין - משמש כחוסם רעש
 • החומר נוח לעיבוד שבבי, עיבוד תרמי והדבקה
 • ניתן לחיתוך בלייזר
 • תקן RoHS
 • כחומר שקוף, לבן ושחור קיים במגוון עוביים
 • במגוון צבעים אטומים ושקופים קיים בעיקר ב 3 ממ'
 • חומר הגלם זמין בצורה של לוחות, צינורות ומוטות
מגוון סוגי פרספקס

פרספקס - תאור כללי

פרספקס (Perspex) הינו סוג פלסטיק שכינויו הכימי הוא PMMA Polymethylmethacrylat. פולימר זה פותח במקביל בגרמניה, אנגליה וספרד בשנות השלושים של המאה העשרים. בארה"ב ובגרמניה נקרא הפרספקס פלקסיגלס Plexiglass. כינויו הרווח של החומר בארץ הוא פרספקס. למעשה מדובר בשם מותג של הקונצרן הבריטי ICI. בנוסף מקובל לכנות פרספקס אקריל או בטעות פרספקט. אנו עובדים עם מגוון רחב של לוחות אקריליים. ישנם שני סוגי אקריל עיקריים: יצוק - פרספקס קסט, ומשוך (שחול) - פרספקס אקסטרוזיה. ההבדל בין הפרספקס קסט לפרספקס אקסטרוזיה אינו מהותי והבחירה בין החומרים מתבצעת בהתאמה לאופי עיבודו של החומר ודרישות מהמוצר המוגמר.
החומר זמין בצורה של לוחות, מוטות וצינורות. צינורות פרספקס ניתן לקבל מקוטר חיצוני של 6 ממ' ועד קוטר חיצוני של 500 ממ' בעובי של 1 עד 6 ממ'. מוטות פרספקס זמינים בקוטר 3 ממ' עד כ-80 ממ'. אנו עובדים עם החומרי הגלם האיכותיים ביותר של מגוון יצרנים רחב.
יישומים נפוצים: פרספקס משמש כחומר גלם לייצור קשת רחבה של מוצרים. מעבר לכך לוחות פרספקס ללא עיבוד מיוחד משמשים, לזיגוג בטיחותי, קירוי וחיפוי, בידוד אקוסטי, פסים להגנה (פסי הגנה) על קירות, לוחות שקופים להגנה על שולחנות, מדפים, לוחות רקע לצילום, לוחות הגנה מפני מקרינה אולטרה סגולה, לוחות זיגוג לתמונות ועוד.

פרספקס אקסטרוזיה

קיים בעיקר כלוחות פרספקס שקוף ופרספקס לוחות חלבי לבן (אופל) כלוחות בעובי של 2 עד 15 מ"מ. ניתן לקבל גם פרספקס אקסטרוזיה עמיד בשבירה הנקרא פרספקס היי אימפקט (High Impact).

פרספקס קסט

לוח פרספקס שקוף קיים בעובי של 2 מ"מ עד 50 מ"מ ויותר. פרספקסים צבעונים זמינים בדרך כלל בעובי 3 מ"מ במגוון רחב של צבעים. ישנם לוחות פרספקס צבעוניים שקופים ולוחות צבעונים חצי אטומים (הלוחות השקופים משמשים לרוב לתאורה ושילוט). לוחות פרספקס קסט ניתן בנוסף לכך ישנם לוחות פרספקס שקוף מעושן בגוון אפור או ברונזה בעובי של 3 עד 8 ממ'. ניתן לקבל גם לוחות פרספקס זוהר זרחני (פלורוסנטי) בארבעה גוונים בעובי 3 ממ' ולוחות פרספקס בגוון ירוק שקוף דמוי זכוכית בעובי 3 עד 10 ממ'.

פרספקס פרוסט ופרספקס אנטי רפלקטיבי

פרספקס פרוסט (Frost) או פלקסיגלס סטינייז (plexiglas satinice), הוא פרספקס בעל מרקם פנים מט, דמוי זכוכית מותזת חול. בהשוואה לפרספקס רגיל פני השטח של הפרספקט פרוסט אינם מבריקים, עובדה המייעדת או החומר לשימושים מיוחדים כמו עיצוב, תאורה וצילום. פני שטח של פרספקס או זכוכית שעברו תהליך של התזת חול רגישים מאד, וכל מגע בהם מותיר טביעות אצבעות וסימני שומן. פרספקס פרוסט עובר תהליך עיבוד מיוחד, שהופך את פני השטח לרגיש משמעותית פחות, ומגע בו אינו מותיר סימנים בכזו קלות. החומר זמין בעובי 3, 5, 8 ו- 10 מ"מ וכבתריסר גוונים שקופים ושקופים למחצה.
פרספקס אנטי רפלקטיבי זמין בעובי 2 או 3 ממ'. המאפיין העיקרי של לוח זה הוא מרקם פנים מט עדין. פרספקס אנטי רפלקטיבי משמש בעיקר לזיגוג של תמונות. מעבר לכך שהוא מגן על התמונה, הוא מונע החזרי אור והשתקפויות.

פרספקס High Impact

מכונה גם פלקסירז ופלקסיגלס רסיסט (plexiglas Resist). זהו לוח פרספקס עמיד במיוחד נגד שבירה. החומר זה זמין כלוח שקוף וכ-לוח חלבי לבן (אופל) בעובי של 2 עד 4 מ"מ. דומה בתכונותיו לפוליקרבונט אך מחירו נמוך ממחיר הפוליקרבונט. המוצרים המיוצרים מחומר זה, מבטיחים ללקוח מוצר בעל עמידות לטווח ארוך.

פרספקס מראה

לוחות מראה זמינים בעובי של 2 ו 3 ממ' בגוונים כסף, זהב וברוזה. מראת פרספקס גמישה ועמידה פי כמה בשבירה בהשוואה למראת זכוכית. פרספקס מראה הוא חומר אידיאלי לייצור מראות במקומות החשופים לוונדליזם, או למקומות בהם יש סכנה שהמראה תישבר ותגרום לפציעות. מאחר ומראה משוריינת היא מוצר יקר וכבד מאד, מראה מפרספקס היא הפתרון האידיאלי לשימוש בבתי ספר, גני ילדים, מקומות ציבוריים, בסיסי צבא ובתי סוהר.

פרספקס מעביר UV

פרספקס רגיל חוסם חלק ניכר מהספקטרום האור האולטרה סגול. לעיתים יש צורך בלוחות פרספקס מעבירי קרינת UV אולטרה סגולה, בעיקר לצרכי מעבדה. אנו מספקים לוחות כאלה בעוביים של 3 עד 6 ממ'.

לתאורה פלורוסנטית- פרספקס פריזמתי ו-פוליסטירן "קרח שבור"

פרספקס פריזמתי הוא פרספקס שקוף המיוצר בשיחול (אקסטרוזיה). לוח זה מגיע בעובי 3 ממ'. כמו גם פרספקס שקוף, גם חומר זה מעביר 92% אחוז מהאור. את אפקט פיזור האור יוצרת טקסטורה אחידה בצורה של פירמידות קטנות.
לוחות קרח שבור עשויים מפוליסטירן. הלוחות זמינים בעובי של כ-3.5 ממ'. בניגוד ללוחות הפריזמתיים, טקסטורת ה"קרח שבור" היא טקסטורה בעלת מראה לא גיאומטרי אחיד.

לתאורת לד וגופי תאורה- פרספקס דפיוזר ופרספקס לבן 030

פרספקס דפיוזר הוא פרספקס אקסטרוזיה לבן ברמת שקיפות גבוהה יחסית. הלוח מגיע בעובי 2 ו 3 ממ'. גוון החומר דומה לגוון של אוזו (משקה אניס) מהול במים. החומר מיוצר בטכניקה מיוחדת שמאפשרת לחומר מחד גיסא להעביר אחוז גבוה מהאור המוקרן עליו ומאידך גיסא לפזר את האור בצורה טובה, כך שנוצר משטח אור אחיד יחסית. תכונה זו מאפשרת לייצור גופי תאורה בעלי עובי נמוך יחסית, מבלי לקבל צלליות ואזורים מסנוורים.
פרספקס לבן 030 הוא סוג של פרספקס קאסט (יצוק). הלוח זמין בדרך כלל בעובי 3 עד 6 ממ'. מלבד העובדה שמדובר בלוחות קאסט, והפרספקס דפיוזר הוא אקסטרוזיה, החומרים דומים בתכונותיהם. לוחות אלו הם המומלצים, כאשר נדרש מפזר אור לתאורת לד.

מיחזור פלסטיק-  פרספקס,  פי,וי.סי. ופוליקרבונט

מתוך הבנה לחשיבות נושא איכות הסביבה, שאריות הפלסטיק אצלנו אינן מסיימות את דרכן בפח האשפה, אלא נשלחות למיחזור. ישנה אפשרות גם להשיב אלינו מוצרים שסיפקנו ואשר יצאו משימוש עם הזמן, על מנת לשולחם למיחזור.

מוצרי פלסטיק עבור התעשייה  מעבדות ומחקר  מתקני פרספקס לתצוגה ושיווק  מנורות מפרספקס  חומרי גלם תרמופלסטיים
 
strip
 
פרספקטיב מוצרי פרספקס בע"מ    נייד- 054-6790777  •  פקס- 077-4703113  •  mb@perspectiv.co.il
strip