לוגו פרספקטיב

 

צינורות ומוטות פרספקס

צינורות פרספקס מגיעים במידות מילימטריות ובמידות אינצ'יות. צינור במידה מילימטרית מגיע באופן סטנדרטי באורך 2000 ממ' וצינור במידה אינצ'ית מגיע באורך 1850 ממ'. צינור פרספקס קטן ביותר מגיע בקוטר חיצוני 6.35 ממ' ו-3.25 ממ' קוטר פנימי. הצינור הגדול ביותר הוא בקוטר 500 ממ' עם עובי דופן 5 ממ'. צינורות פרספקס מיוצרים לרוב בשיחול, עובדה המקנה להם דיוק גבוה בקוטר החוץ והפנים. הצינורות, בדומה ללוחות, הם קשיחים ובעלי רמת שקיפות גבוהה. ניתן לעבד צינורות פרספקס בכלים וטכניקות הזהות לדרך העיבוד של לוחות פרספקס. השימוש העיקרי בצינורות פרספקס הוא במחקר, בתעשייה, בתצוגה ותערוכות.

מוטות פרספקס מגיעים במידות מילימטריות בקוטר 2 - 80 ממ' באורך 1000 עד 2000 ממ'. מוטות פרספקס מיוצרים בקטרים קטנים לרוב בשיחול (אקסטרוזיה) ובקטרים הגדולים יותר ביציקה (קאסט). מוטות שקופים מפוליקרבונט ניתן לקבל מקוטר 6 ממ' ומעלה.

מגוון סוגי פרספקס
 

חומרי גלם נוספים

אצטל

כינויו הכימי של ה-Acetal הוא Polyoxymethylene או בקייצור POM. החומר מיוצר באופן מסחרי כבר משנות החמישים של המאה הקודמת. שמו המסחרי של ה- Acetal המיוצר ע'י DuPont הוא דלרין (Delrin). אצטל מתאפיין בחוזק נקיפה גבוה בצורה יוצאת דופן ובעמידות גבוהה במיוחד בפני קשת רחבה ביותר של כימיכלים. הוא עמיד בפני ממסים, שמנים, דלקים, גריזים תרכובות אורגניות ובמיוחד לדלקי מתאנול. תכונות אלו מאפשרות לו להחליף מתכות ליישומים רבים ומגוונים. ישומים נפוצים: חלקי מכוניות ומכונות, גירים, ידיות, מיסבים וזיוודים. אצטל ניתן לקבל בצורה של מוטות ולוחות (גם עבים במיוחד). החומר נוח מאד לעיבוד שבבי, אך כמעט ולא נתן להדבקה. הצבע הטבעי של החומר וא לבן, אך ניתן לקבלו גם בצבע שחור. חומר הגלם משווק בצורה של לוחות, מוטות וצינורות במגוון רחב של מידות.

 

PETG

שמו הכימי המלא של פולימר זה הוא Polyethylene terephthalate. בקבוקי המים המינרליים שמוכרים לכולנו עשוים מ PETG. לפולימר זה משקל סגולי של 1.5 גרם, מעט כבד יותר מ PVC. החומר נוח לעיבוד תרמי וניתן גם לחיתוך בלייזר. כמו לאצטל, גם לחומר גלם זה עמידות גבוהה במיוחד בפני כימיקלים וחוזק נקיפה גבוה מאד. PETG או PET, כפי שנהוג לכנות את החומר באירופה, משווק לעיבוד בעובי של 1 ממ' ומעלה בצורה של לוחות שקופים, מוטות וצינורות.

 

טפלון

טפלון (Teflon) הוא שם מותג של חברת דופונט. שמו הכימי המלא של הפולימר הוא Polytetrafluoroethylene או בקייצור PTFE. הפולימר פותח בשנת 1938 בחברת דופונט. בשנת 1946 שווק טפלון לראשונה באופן מסחרי. החומר מתאפיין ברמת חיכוך נמוכה במיוחד - השנייה הנמוכה ביותר מכל המוצקים המוכרים. מעבר לכך, טפלון עומד בהשוואה לפולימרים אחרים, בטמפרטורות גבוהות במיוחד (עמיד עד לטמפרטורה של כ 260 מעלות). בנוסף החומר עמיד באופן חריג בפני כימיכלים, ולו האגרסיבים ביותר . שילוב של תכונות אלו מייעד אותו לשימושים טכניים רבים, מעבר לשימוש המוכר של ציפוי מחבתות לטיגון. משקלו הסגולי של הטפלון הוא 2.2 גרם (כמשקלו הסגולי של אלומניום). ניתן לקבל את החומר בצורה של יריעות בעובי של 0.2 ממ' על לעובי של 1 ממ' ובצורה של לוחות מעובי 1 ממ' עד לעובי של 100 ממ'. כמו כן ניתן לקבל גם צינורות ומוטות מטפלון.

 

חומרים נוספים

ניתן לספק גם פוליפרופילן, פוליאטילן, נילון ומגוון חומרים נוספים בצורה של לוחות, מוטות וצינורות במידות ועוביים שונים על פי הזמנה.

 

מוצרי פלסטיק עבור התעשייה  מעבדות ומחקר  מתקני פרספקס לתצוגה ושיווק  מנורות מפרספקס  חומרי גלם תרמופלסטיים
 
strip
 
פרספקטיב מוצרי פרספקס בע"מ    נייד- 054-6790777  •  פקס- 077-4703113  •  mb@perspectiv.co.il
strip